جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 18273
  تاریخ انتشار : 29 آبان 1391 12:28
  تعداد بازدید : 1045

  سخنگوی کمیسیون شوراها مطرح کرد:

  مخالفت شورای نگهبان با تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی

  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی های این کمیسیون با شورای نگهبان در مورد طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت که شورا تاکنون موافقت ضمنی خود را با همه مواد این طرح به جز بخش مربوط به تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی اعلام کرده است.

  سخنگوی کمیسیون شوراها مطرح کرد:

  مخالفت شورای نگهبان با تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی

  » سرویس: سياسي - مجلس

  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رایزنی‌های این کمیسیون با شورای نگهبان در مورد طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری گفت که شورا تاکنون موافقت ضمنی خود را با همه مواد این طرح به جز بخش مربوط به تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی اعلام کرده است.

  حجت‌الاسلام دخیل عباس زارع‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: شورای نگهبان بند 31 طرج اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در مورد تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی بودن کاندیداها را مغایر با اختیارات خود دانسته، اما ما به دنبال این هستیم که این موضوع را با رایزنی‌هایی که در حال انجام است، حل کنیم.

  وی با اشاره به اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات در دستور کار این هفته مجلس قرار گرفته است، یادآور شد: مسلما ما نمی‌خواهیم طرح‌مان از سوی شورای نگهبان رد شود و به دنبال این هستیم که پیش از تصویب، تایید شورای نگهبان را داشته باشیم. ما لجاجتی نداریم طرحی بیاوریم که یقین داشته باشیم شورا با آن مخالف است، بلکه به دنبال این هستیم که قبل از مطرح شدن طرح در مجلس، ‌نظر شورای نگهبان را تامین و ایراد شورای نگهبان به مغایرت مصوبه کمیسیون با اختیارات این شورا را حل کنیم زیرا معتقدیم مغایرتی در این باره وجود ندارد.

  سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان گفت که شورای نگهبان تقریبا با همه‌ی مواد طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری موافقت کرده و فقط موضوع رجل سیاسی و مذهبی بودن مورد ایراد شورا قرار گرفته است.

  به گزارش ایسنا، کمیسیون شوراها در روزهای گذشته مصوبه‌ای را گذرانده که شرایطی را برای تعیین رجل سیاسی و مذهبی بودن کاندیداها، محدودیت سنی کاندیداها، ترکیب یازده نفره هیات‌های اجرایی و ... تعیین کرده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
73