جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 22175
  تاریخ انتشار : 11 بهمن 1391 13:46
  تعداد بازدید : 834

  وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تعیین شد

  با پیگیری های بنیاد شهید و امور ایثارگران اصلاحیه ی آئین نامه اجرایی ماده 2 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان به تصویب رسید.

  خرداد 1391

  به گزارش حیات، علیرضا امینی مدیرکل مناسب سازی بنیاد گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با برگزاری 32 جلسه سه ساعته با حضور نمایندگان دستگاه های دولتی دست اندرکار موضوع مناسب سازی و تشکل های غیر دولتی معلولین، در پی بازنگری آئین نامه اجرایی ماده قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، اقدام به اصلاح آئین نامه مورد نظر نموده و اصلاحیه مزبور را برای طی نمودن مراحل تصویب به هیئت دولت پیشنهاد داد.

  وی افزود: این بازنگری در پی بروز ابهامات، خلأها و نقایص موجود در آئین نامه مورد نظر بوده است که در مدت اجرا مشخص شده و حاوی نکات ارزشمندی در راستای نیل به ضمانت های اجرای آن می باشد.

  امینی ادامه داد: در این بازنگری وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تعیین شد که این تغییر مسئولیت استانداران و فرمانداران و همچنین شهرداران را دو چندان می نماید.

   وی یادآور شد: با توجه به اینکه بنیاد همواره در پی مطالبه حقوق شهروندی جامعه ی هدف بوده و هست، اصلاحیه مورد نظر، بنیاد را موظف می نماید تا با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور، تمهیدات و اقدامات لازم برای رفع موانع دسترسی معلولان را بیندیشد.

  لازم به ذکر است نظارت بر اجرای آئین نامه مورد نظر طبق روال گذشته در سراسر کشور به عهده سازمان بهزیستی کشور است که باید گزارش نظارتی خود را به هیئت وزیران منعکس نماید.

   

  به نقل از:

  http://www.hayat.ir/?a=content.id&id=94128

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
53